Videó marketing célok és célkitűzések

2022-07-08

Videó marketing célok és célkitűzések

Az első videókampány első lépése, mint minden marketingkampányé, a célok és a lehetőségek meghatározása. Miért készíted a kampányt, és hogyan fogod mérni a sikert?

Anélkül, hogy túlságosan elmerülnénk az elméletben, a videó marketing céljának meghatározásához a legjobb módszer az, hogy meghatározzuk a marketing tölcsérben elfoglalt helyét.

Ismertség: a tölcsér teteje

Szeretnéd a márkádat minél több emberrel megismertetni, és hosszú távú marketing kapcsolatot folytatni az ügyfelekkel?

Ezt a célt gyakran „ismertségnek” nevezik. Ez különösen akkor jó, ha az egy eladásra vagy szerződésre jutó értéke magas.

Az ismertséget növelő videók a közönséged növeléséhez is hasznosak lehetnek.

Ha ismertséget növelő videót készítesz, akkor olyan célokat kell kitűznöd, amelyek a márkád felfedezéséhez, nem pedig az értékesítéshez kapcsolódnak.

Az olyan dolgok, mint a megtekintések száma, a 3 másodperces megtekintés és a megtekintés időtartama nagyszerű mutatói a sikernek.

Megbízhatóság: a tölcsér közepe

Szeretnéd elmélyíteni a kapcsolatot a potenciális ügyfelekkel és érdeklődést kelteni? A videóknak ezt a stílusát „megbízhatóságot támogató” tartalomnak nevezik.

Ezt akkor érdemes megtenni, ha heves piaci helyzetben vagy, és olyan kapcsolatot szeretnél kialakítani, amely nem az akciós árakon alapul.

A megbízhatóság támogatására épülő tartalom általában a szakterületed köré épül, és segít bebizonyítani, hogy szakértő vagy a területeden.

A megbízhatóság építésére szánt tartalom különösen hasznos lehet a YouTube-on a feliratkozóid számának és más csatornákon a követőid számának növelésében.

Ezen videók készítésekor a legfontosabb mérőszám az átkattintási arány, amelyet a megtekintés hossza követ.

Az átkattintási arány megmutatja, hogy hány embert sikerült eléggé lekötni ahhoz, hogy a videóról átugorjon a weboldaladra vagy más tartalmakra.

Másodlagos mérőszámként a megtekintés hossza segít igazolni a nézők elkötelezettségének szintjét.

Konverzió: a tölcsér alja

Most azonnal el akarsz adni egy terméket vagy szolgáltatást? Akkor a célod a „konverzió”.

Ez a marketing tölcsér csúcspontja, és ez az a pont, amikor a kapcsolatépítés kifizetődő lehet.

Ha először találkozol az ügyféllel, akkor az éles árak vagy az egyedi értékesítési pontok itt hasznosak lehetnek.

A konverziós videók esetében a legfontosabb mérőszám nyilvánvalóan az értékesítés.

A másik fontos mérőszám, amit érdemes szemmel tartani, az átkattintási arány.

Ha az emberek kattintanak, de nem vásárolnak, akkor lehet, hogy nincs kapcsolat a marketing és a tényleges termék között.

A hosszú távú tervektől függetlenül fontos, hogy először mindig a rövid távú célokat határozd meg, majd menet közben kövesd a sikereket.

Egy ilyen adatvezérelt megközelítés segít abban, hogy gyorsan iterálhasson, és megduplázd azt, ami működik, és távol tartsd magad attól, ami nem.

Most, hogy már tudod, mit szeretnél elérni a videóiddal, ideje átgondolni, hogy kik a célközönséged, és hogy milyen platformokon fogod tudni megtalálni őket.

A célközönség meghatározása

A sikeres kampány kulcsa, hogy tudd, kiknek marketingezel. A célközönség meghatározása segít megérteni a leendő ügyfeleidet.

Hasznos módja ennek a megközelítésnek, ha létrehozol egy vagy több személyiségképet az ideális ügyfélről.

Mi az „ideális” ügyfél?

Ez vállalkozásonként változik, de általános értelemben arra az ügyfélre utal, aki a legjobban illik a Te termékedhez. Az a fajta személy, akinek a leghasznosabb a terméked vagy szolgáltatásod.

Nem mindig könnyű meglátni, hogy mely ügyfelek a legmegfelelőbbek egy vállalkozás számára. 

Az egyik megközelítés az, hogy átfésüljük az ügyfelekről rendelkezésre álló adatokat, és azonosítjuk a mintákat.

Az életkor, a nem és a lakóhely valószínűleg a legkönnyebben megtalálható.

Ha a marketinged kicsit kifinomultabb, és online követed a felhasználói adatokat, akkor az érdeklődési körök, az iparág és a szerepkörök is feltárhatóak.

Ha nincsenek adataid, akkor az empátiára és a képzeletedre is támaszkodhatsz, hogy kitaláld, kinek kellene marketingezned.

Kezdd azzal, hogy átgondolod, milyen problémát oldasz meg.

Aztán gondold végig, hogy pontosan kinek is lenne ez a problémája.

Végül finomítsd a célcsoportod azzal, hogy mérlegeled, melyik részhalmaz (ebből a csoportból) rendelkezik a Te általad azonosított probléma megoldásához szükséges eszközökkel és vágyakkal.

Minél világosabban érted meg a célközönséged, annál könnyebb lesz azt megközelíteni.

A nagyobb tisztánlátás eléréséhez hasznos lépés, ha úgy dokumentálod a személyiségképeidet, mintha valódi emberek lennének.

Hogyan hozz létre személyiségképeket a célközönséged mintájára?

A személyiségek létrehozásához sorold fel az összes olyan jellemzőt, amivel a célközönséged közül valaki nagy valószínűséggel rendelkezik, egy névvel és egy fényképpel együtt.

Ahogy fentebb említettük, használd az adataidat, az empátiádat és a fantáziádat a kidolgozáshoz:

  • Név
  • Életkor
  • Nem
  • Helyszín
  • Érdeklődési kör
  • Közösségi média csatornák és csoportok
  • Iparág
  • Szerepvállalás
  • Kedvelt videótartalom

A videó marketing szempontjából különösen hasznosak a „közösségi médiacsatornák és csoportok” és az „előnyben részesített videotartalmak”.

Ez segíteni fog abban, hogy milyen stílusú videókat készíts, és hogy hol futtasd azokat.

Például előfordulhat, hogy sok időt töltesz Facebook-csoportokban és a YouTube-on egy adott készség elsajátításával.

Ez segíteni fog irányítani az elhelyezést és a videó tartalmakat, amelyeket a folyamat további részében készítesz.

Gyakran egy személyiség nem lesz elég.

Több személyiségkép készítése segít megcélozni a közönséged más szegmenseit, és sok esetben irányt mutat.

Tegyük fel, hogy Petrát, vagy más fiatal anyukákat célzol meg egy Instagram storyban míg a YouTube-videó hirdetéseiddel Petit és az izomagyú haverjait szeretnéd elérni.

A személyiségeket a videó marketinged előrehaladtával gyakran meg kell újítanod.

Minél tovább haladsz az online videó marketinggel, különösen a közösségi platformokon, annál több adatot tudsz gyűjteni a közönségedről.

A kifinomultabb felhasználói adatok a Facebookon, az Instagramon, a YouTube-on és a Google-on történő hirdetések megcélzásában is segítenek.

Ezeken a platformokon azzal, hogy tudod, kihez szólsz, és mi érdekli őket, hatalmas előnyre tehetsz szert, alacsonyan tarthatod a költségeidet és maximalizálhatod az elérésedet.

Még több érdekes információért és példáért kattints ide:

https://video-marketing.hu

Forrás: https://biteable.com/blog/video-marketing/#toc-video-marketing-goals-and-targets

Helló, kedves cégben utazó!

Te most éppen az Üzleti Videológia blogját olvasod (vagy vlogját nézed). Célunk: hasznos, érdekes tartalmakkal ellátni Téged az üzleti videózás világából.

Ne elégedj meg ennyivel! Iratkozz fel most az Üzleti Videológia sorozatra, ahol különleges tippeket és az új bejegyzésekről értesítőt is kapsz a jövőben (amíg vissza nem vonod feliratkozásod).

Kattints ide és ismerd meg az Üzleti Videológiát jobban!

Videó marketing

Videók minden üzleti helyzetre!

Legújabb blogok:

Üzleti Facebookológia – Kövess!

Helló, kedves cégben utazó!

Te most éppen az Üzleti Videológia blogját olvasod (vagy vlogját nézed). Célunk: hasznos, érdekes tartalmakkal ellátni Téged az üzleti videózás világából.

Ne elégedj meg ennyivel! Iratkozz fel most az Üzleti Videológia sorozatra, ahol különleges tippeket és az új bejegyzésekről értesítőt is kapsz a jövőben (amíg vissza nem vonod feliratkozásod).

Kattints ide és ismerd meg az Üzleti Videológiát jobban!

Legyen Neked is Üzleti videód!

És ezt olvastad már?

Mesélj el bármit, látványosan!

Mesélj el bármit, látványosan!

Ha valamit igazán imádunk, az az Animált Marketing Videó. Miért?  Mert egy Animált Marketing Videóval bármit el lehet mesélni – egyszerűbben, látványosabban és sokkal szórakoztatóbban, mint egy szimpla szöveggel vagy képpel. Gondolj csak bele: egy jól összerakott...

Kampány videó – amikor a marketing életre kel!

Kampány videó – amikor a marketing életre kel!

A marketing világában minden a figyelem megszerzéséről és megtartásáról szól. Naponta több száz hirdetéssel találkozunk, de vajon mennyi marad meg belőlük? Pontosan itt jön képbe a Kampány videó. Ez nem egy egyszerű reklám, hanem egy történet, egy élmény, egy...